/Files/images/knigi-97.gif

Поради Читайлика

- Читайте книгу уважно! Не пропускайте абзаци, не перескакуйте зі сторінки на сторінку, не забігайте уперед, щоб довідатися, чим усе закінчилося! Ви можете пропустити найважливіше.

- Якщо Вам зустрічаються в тексті незрозумілі слова, зверніться по допомогу до тлумачного словника. Там Ви знайдете пояснення цих слів.

- Не поспішайте читати «дорослі» книги. Навіть, якщо Вам здається, що Ви вже досить доросла людина, щоб зрозуміти, про що йдеться. Ви ще встигнете прочитати всі книги світу. А поки що читайте книжки, написані саме для Вас!

- Якщо книга здається Вам нудною та нецікавою, відкладіть її. Може бути, справа не в книзі? Просто у Вас сьогодні поганий настрій. А завтра все зміниться і книга буде здаватися Вам самою захоплюючою з усіх, що Ви читали!

Заповіді читача

1. Пам’ятай, що читання – одна з найважливіших, найпотрібніших, найсерйозніших робіт, не «між іншим».

2. Навчися користуватися змістом.

3. Намагайся читати із закладкою, повертайся іноді до прочитаного.

4. Не залишай книгу недочитаною без серйозних причин.

5. Закриваючи книгу (навіть прочитавши тільки частину її), подумай, що запам’яталося, схвилювало, налякало, утішило, вразило, здивувало.

6. Постарайся самостійно розібратися у всьому, пояснення незрозумілих слів шукай у тлумачних словниках.

7. Книга добре і надовго запам’ятовується, якщо її зміст розповісти другові, батькам.